גוף

מעצים את האנרגיה ואת החיוניות
מחזק את המערכת החיסונית
מאזן ומשפר את הבריאות הגופנית

icon for benefit1

נפש

מביא למרץ ולצלילות
מקל על מתחים וחרדות
מביא להרמוניה עם הסביבה

icon for benefit2

רוח

מקנה שלווה ושקט פנימי
מגביר אנרגיה חיובית
מביא לצמיחה רוחנית

icon for benefit3

מוזמנים להתנסות בפאלון דאפא

הצטרפו להדרכת אונליין בת שעה וחצי (ללא תשלום)

מהו פאלון דאפא (פאלון גונג)?

פאלון גונג, המוכרת גם כפאלון דאפא, היא שיטה סינית עתיקה לטיפוח הגוף והנפש באמצעות 5 תרגילי מדיטציה שלווים וקלים ללמידה. התרגול מלווה בלימוד העקרונות האוניברסליים - אמת, חמלה וסובלנות.
פאלון גונג מועבר ללא תשלום על ידי מתנדבים, ומתרגלים אותו בכל שכבות החברה ביותר מ-90 מדינות ברחבי העולם.

Truthfulness · Compassion · Forbearance

חמשת תרגילי הפאלון גונג

fifth exercise

חיזוק הכוחות השמימיים 5
מדיטציה שפותחת מחדש גם את הגוף וגם את הנפש באמצעות כניסה לשקט עמוק, ובכך מחזקת את הכוחות השמיימיים של האדם ואת עוצמת האנרגיה שלו.
fourth exercise

המעגל השמימי של הפאלון 4
על ידי מעבר של הידיים בעדינות סביב כל הגוף, מלפנים ומאחור, תרגיל זה מתקן את כל המצבים החריגים בגוף ומזרים את האנרגיה באופן נרחב.
third exercise

חדירה לשני קצוות היקום 3
בתנועות עדינות של גלישת הידיים, תרגיל זה מטהר את הגוף באמצעות אנרגיה מהיקום.
second exercise

תנוחת העמידה של הפאלון 2
התרגיל מורכב מארבע תנוחות סטטיות באורך של מספר דקות כל אחת, תרגיל זה משפר את רמת האנרגיה של האדם ומעורר את החוכמה.
first exercise

בודהא מראה אלף ידיים 1
באמצעות תנועות מתיחה עדינות, תרגיל זה פותח את כל ערוצי האנרגיה בגוף.

הדרכה בת שעה וחצי

חוויות של אנשים המתרגלים פאלון גונג

נחשפתי לתרגול דרך חברה. על אף הקושי לקום מוקדם ולצאת בקור, הגעתי לתרגול בפארק ב-6.00 בבוקר. האנשים היו נחמדים והמוסיקה נעימה. חזרתי הביתה עם מצב רוח ממש טוב. היה לי קל בכל הגוף ורציתי לקפוץ באוויר כמו ילדה. לפני כן הרבה שנים סבלתי מכאבי גב בגלל חוליה שזזה. זמן קצר לאחר שהתחלתי לתרגל ולקרוא את הספר הכאב נעלם. אמרו לי שפאלון גונג עוזר לבריאות, אבל לא ציפיתי לתוצאות כאלה. כבר 21 שנים לא כואב לי הגב, ואני ממשיכה ללמוד את הספר וללכת כל שבוע לפארק לתרגל.

–ליזה ורונין, בית שמש

ב-2001 קיבלתי עלון על השיטה. קראתי ומיד הרגשתי בליבי - זה בדיוק מה שחיפשתי כל חיי. הלכתי לאתר התרגול בגינת דובנוב בת"א, שם למדתי את התרגילים ונתנו לי ספר. הספר היה מדהים. ידעתי שמה שכתוב בו זאת האמת, ושאני מכירה את האמת הזאת בתוך תוכי. זה עשה לי שינוי בתודעה ובחשיבה. השינוי בי עזר גם לבעלי להיות יותר מבין ומכיל, מה ששינה לטובה את כל מערכת היחסים.

–ג'אנט זריהן, בת ים

בזכות הפאלון דאפא גיליתי שיש בי כוחות נפשיים שלא ידעתי שקיימים בי. בזכות הפאלון דאפא מצאתי משמעות חדשה לחיים. בזכות הפאלון דאפא אני חש שלווה וחוסן פנימי.

–יואב שור, מודיעין

עבורי תהליך הלמידה בפאלון דאפא הוא מסע עמוק, מרתק ואינסופי של שיפור עצמי ברמת המחשבה וההתנהגות שלי. ההבנה שיש חוקיות וסדר בדברים ושיש סיבה לכל מה שקורה נותנת לי כוח נפשי להתמודד ולהתנהל טוב יותר עם הקשיים והמצוקות בחיי.

–רחלי ברסטצקי, קרית אונו

מאז שאני זוכרת את עצמי, חיפשתי דרך שאתחבר אליה, אל הלב פנימה. חיפשתי... עד שהכרתי את הפאלון גונג, בוםםם... בבת אחת הזיכרון נפתח והרגשתי שהגעתי הביתה. גוף ונפש התמזגו לאחד.

–רויטל יהודאי, רחובות

פאלון גונג מסביב לעולם

alternative
תרגול קבוצתי בצ׳נג-דו, סין בשנות ה-90
alternative
תרגול קבוצתי בגואנג-ג׳ו, סין בשנות ה-90
alternative
פאלון גונג מול בניין הקפיטול בארה"ב
alternative
תלמידי בית ספר בהודו
alternative
פריז בלילה
alternative
תרגול קבוצתי בטאיפיי
alternative
רחוב 42 בניו יורק
alternative
פאלון גונג ברוסיה
alternative
קוריאה
alternative
אב ובן למען מטרה טובה
alternative
זיכרון הקורבנות הנרדפים בסין
alternative
נפש טהורה מתחילה מגיל צעיר
alternative
אושר אמיתי, לא מסתירים
alternative
העוצמה של השלווה
alternative
אף אחד לא צעיר מדי ללמוד את התרגילים
alternative
משפר את החוזק הפיזי ואת קלילות הנפש

שאלות ותשובות על פאלון גונג

מהם העקרונות ומערכת האמונות של הפאלון גונג?1
פאלון גונג מבוסס על העקרונות – אמת, חמלה וסובלנות (בסינית ג‘ן 真, שן 善, ורן 忍). על פי השיטה אלו הם התכונות הבסיסיות ביותר של היקום. המתרגלים שואפים לאמץ תכונות אלה בחיי היומיום שלהם באמצעות מדיטציה, תרגילים בסגנון צ׳י-גונג ולימוד של העקרונות המוסריים.
שיטות צ'יגונג כמו פאלון גונג הן חלק ממסורת רחבה יותר של "טיפוח-תרגול" שמתקיימת ברחבי אסיה במשך אלפי שנים. במערב, פאלון גונג מסווג לעתים קרובות כדת על בסיס תורתו התיאולוגית והמוסרית. עם זאת, פאלון גונג שונה מאוד מדתות במובן המקובל, בכך שאינו כרוך בפולחן, טקסים או איסוף כספים. אפשר להצטרף ולעזוב באופן חופשי, וכולם מוזמנים לא משנה מה הרקע שלהם.
פאלון גונג חופשי ונגיש לכולם. למרות שמקורו בסין, אנשים מכל רחבי העולם מתרגלים את השיטה. כיום, מיליוני אנשים מכל שכבות החברה, הבאים מרקעים אתניים ותרבויות שונים, מתרגלים פאלון גונג. השיטה מועברת על ידי מתנדבים ביותר מ-90 מדינות ברחבי העולם. ספרי הפאלון גונג תורגמו ל-40 שפות וניתן לקרוא אותם ללא עלות באינטרנט.
בבתחילת 1999 העריכו פקידי ממשל סיניים וכלי תקשורת של המדינה כי 70-100 מיליון איש מתרגלים פאלון גונג בסין, מה שהפך אותה לתנועה הרוחנית הגדלה הכי מהר בעולם באותה תקופה. כיום, אמנם אנשים לומדים ומתרגלים פאלון גונג ביותר מ-90 מדינות ברחבי העולם, אך אין רישום של אנשים, ולכן קשה לתת מספרים מדויקים של כמות המתרגלים.
פאלון גונג נפתח לציבור לראשונה על ידי מר לי הונג-ג'י, יליד העיר צ'אנג-צ'ון בסין. הוא חי כיום בארה"ב. מר לי היה מועמד חמש פעמים לפרס נובל לשלום והיה מועמד על ידי הפרלמנט האירופי לפרס סחרוב לחופש המחשבה. הוא גם זוכה בפרס ארגון ״פרידום האוס״ האמריקני לחופש הדת ברחבי העולם.
פאלון גונג היה פופולרי ברחבי סין לאורך כל שנות התשעים וזכה באותה התקופה לשבחים והוקרה על ידי ממשלת סין. עם זאת, בשל הפופולריות הגוברת שלה כמה מנהיגים בכירים של המפלגה הקומוניסטית הסינית פתחו בשנת 1999 בקמפיין אלים נגד השיטה. הם חשו שהדגש של פאלון גונג על החיים המוסריים ועל התרבות הסינית המסורתית מהווה איום על המשטר הקומוניסטי האתאיסטי ששולט במידה רבה באמצעות פיקוח והפחדה.
אנשים רבים המקורבים לשלטון מציינים גם כי המנהיג העליון בסין דאז, ג'יאנג זמין, התרעם באופן אישי על הפופולריות של פאלון גונג, מחשש שהיא גוזלת תשומת לב ממאמציו לבנות לעצמו מורשת נצחית.
ממשלות ברחבי העולם וארגוני זכויות אדם כולל אמנסטי אינטרנשיונל ו"Human Rights Watch" קראו למפלגה הקומוניסטית הסינית להפסיק את רדיפת הפאלון גונג. הם גינו את הרדיפה כמתקפה בלתי חוקית של משטר פרנואידי כנגד המאמינים באמונה שלווה.
"פאלון דאפא" ו"פאלון גונג" מתייחסים לאותה השיטה. "פאלון דאפא" הוא השם הפורמלי, ואילו "פאלון גונג" הוא מונח שהפך ליותר פופולרי בסין.
הפירוש של פאלון דאפא הוא - גלגל החוק של החוק הגדול.