بدن

افزایش انرژی و نشاط
تقویت سیستم ایمنی بدن
سلامتی جسم

icon for benefit1

ذهن

دستیابی به تمرکز و خلوص
رفع استرس و اضطراب
بهبود حافظۀ بلندمدت و کوتاه‌مدت

icon for benefit2

روحیه

کسب سکون و آرامش درونی
افزایش انرژی مثبت
هماهنگی و معنویت

icon for benefit3

همین امروز فالون دافا را امتحان کنید

جای خود را برای این وبینار رایگان رزو کنید

فالون گونگ (فالون دافا) چیست؟

فالون گونگ، یا همان فالون دافا، یک تمرین باستانی ذهن و بدن است. پنج تمرین آرام و ملایم دارد که یادگیری آنها آسان است؛ چهار تمرین سادۀ ایستاده و یک مدیتیشن نشسته. علاوه بر این تمرین‌ها، مطالعۀ اصول کیهانی «حقیقت، نیکخواهی و بردباری» نیز بخشی از روش فالون دافا است. کلیۀ تمرینات فالون گونگ را می‌توان به‌صورت رایگان یاد گرفت. تمرین‌کنندگان این روش به‌طور داوطلبانه آن را آموزش می‌دهند. افرادی از هر سن و قشری در بیش از ۸۰ کشور دنیا این روش را تمرین می‌کنند.

Truthfulness · Compassion · Forbearance

پنج تمرین فالون گونگ

fifth exercise
تقویت نیروهای فوق‌طبیعی پنج
مدیتیشنی که با رفتن به حالت سکون عمیق، بدن و ذهن را باز می‌کند و وسعت می‌بخشد و بدین وسیله قدرت الهی و توان انرژی فرد را تقویت می‌کند.
fourth exercise
مدار آسمانی فالون چهار
با حرکت دست‌ها در امتداد جلو و عقب بدن و بدون اینکه دست‌ها با بدن در تماس باشند، این تمرین تمام حالت‌های غیرطبیعی بدن را اصلاح می‌کند و انرژی را به‌طور گسترده‌ای به گردش در می‌آورد.
third exercise
نفوذ در دو انتهای کیهان سه
این تمرین با حرکات رفت و برگشت نرم و ملایم دست‌ها و با استفاده از انرژی کیهانی، بدن را پاک می‌کند.
second exercise
حالت ایستادۀ فالون دو
شامل چهار وضعیت ساکن است که هریک به مدت چند دقیقه طول می‌کشد. این تمرین موجب تقویت سطح انرژی و بیداری خرد فرد می‌شود.
first exercise
بودا هزاران دست را می کشد یک
تمرین اول از طریق حرکات کششی ملایم، کانال‌های انرژی بدن را باز کرده و میدان انرژی قدرتمندی را اطراف بدن ایجاد می‌کند.

ماجرای افرادی که تمرین فالون گونگ را انجام داده‌اند

در سن ۵۷ سالگی درحالی که از زندگی‌کردن خسته شده بودم با فالون دافا آشنا شدم. اکنون، بعد از پنج سال تمرین، جوان‌تر شده‌ام، چین و چروک‌های صورتم تقریباً از بین رفته‌اند و انرژی بدنم به‌طور مداوم در حال افزایش است. احساس می‌کنم قوی‌تر شده‌ام و حالم بهتر و ذهنم روشنتر شده است.

–کانی چیپکار، تورنتو

به عنوان یک نوازنده محیط زندگی سالمی نداشتم. اما هنگامی که تمرین فالون گونگ را شروع کردم، فقط در عرض یک ماه، از تمام خطرات محیطی، الکل و مواد مخدر خلاص شدم. خواندن کتاب جوآن فالون به من کمک کرد تا خودم را به‌سرعت از وضعیت بد خارج کنم.

–استرلینگ کامپبل، نیویورک

فالون گونگ به من دانش و خردی می‌دهد تا بتوانم پسر، شوهر و دوست بهتری باشم. به من یاد می‌دهد حتی در شرایط دشوار نیز انتخاب‌های درستی داشته باشم.

–نیک جانیکی، فونیکس

فالون گونگ در سراسر دنیا

alternative
تمرین‌ گروهی در تایپه
alternative
فالون گونگ در کرۀ جنوبی
alternative
خیابان ۴۲ نیویورک
alternative
فالون گونگ در روسیه
alternative
فالون گونگ در کپیتول ایالات متحده
alternative
ذهنی آرام از دوران کودکی شروع می‌شود
alternative
شب‌های پاریس
alternative
لحظۀ باشکوه
alternative
پدر و فرزندی برای هدفی والا
alternative
دانش‌آموزان در هندوستان
alternative
شادی واقعی پنهان نمی‌ماند!
alternative
قدرت سکون
alternative
هیچ سنی برای یادگیری تمرین‌ها کم نیست
alternative
رشد و بهبود بدن و ذهن
alternative
تمرین گروهی صبحگاهی در چنگدو، چین در دهۀ ۱۹۹۰
alternative
تمرین گروهی صبحگاهی در گوآنگجو، چین در دهۀ ۱۹۹۰

فالون گونگ (پرسش و پاسخ)

آموزش‌ها و باورهای فالون گونگ چیست؟یک
اصول بنیادین فالون گونگ عبارتند از «حقیقت، نیکخواهی، بردباری» یا به چینی: جِن(真)، شَن (善)، رِن(忍). فالون گونگ می‌آموزد که این اصول، بنیادی‌ترین سرشت کیهان هستند. تمرین‌کنندگان فالون گونگ تلاش می‌کنند از طریق مدیتیشن و انجام تمرینات این روش که مشابه چی گونگ هستند و نیز مطالعۀ اصول اخلاقی، خودشان را در زندگی روزمره با این اصول بنیادین مطابقت دهند.
تمرینات چی گونگ همچون فالون گونگ، بخشی از سنت گسترده‌تر «روش‌های تزکیه» هستند که از هزاران سال پیش در سراسر آسیا وجود داشته است. در غرب، فالون گونگ را بر اساس آموزه‌های الهی و اخلاقی‌اش، اغلب در ردۀ مذهب به شمار می‌آورند. اما در واقع، فالون گونگ بسیار متفاوت از مذهب است، چراکه چیزهایی مانند مراسم و تشریفات مذهبی و عبادت و دریافت وجوه ندارد. مردم آزادند به میل خود بیایند و هر وقت خواستند آن را ترک کنند و از همۀ افراد بدون توجه به پیش‌زمینۀ نژادی، سنی، مذهبی، جنسیتی،... استقبال می‌شود.
فالون گونگ به روی همه باز است. اگرچه منشأ آن کشور چین است، اما مردم در سراسر دنیا این روش را تمرین می‌کنند. امروزه میلیون‌ها نفر از مردم دنیا از نژادها و فرهنگ‌های مختلف و از اقشار مختلف جامعه فالون گونگ را تمرین می‌کنند. تمرین‌کنندگان داوطلبان در بیش از ۸۰ کشور در سراسر دنیا این روش را آموزش می‌دهند. کتاب‌های فالون گونگ به حدود ۴۰ زبان ترجمه شده و به صورت آنلاین و رایگان در دسترس هستند.
در اوایل سال ۱۹۹۹، مقامات دولت چین و رسانه‌های دولتی آن تخمین زدند که ۷۰ الی ۱۰۰میلیون نفر فالون گونگ را در چین تمرین می‌كنند. در آن زمان، از میان روش‌های معنوی در چین، فالون گونگ روشی بود که سریع‌تر از سایر روش‌ها گسترش یافت. امروزه، با اینکه در بیش از ۸۰ کشور دنیا مردم در حال تمرین فالون گونگ هستند، اما چون هیچ‌گونه عضوگیری و چیزهایی از این قبیل ندارد، دشوار است بتوان گفت دقیقاً چند نفر آن را تمرین می‌کنند.
آقای لی هنگجی، متولد شهر چانگچون در چین اولین بار فالون گونگ را به عموم مردم معرفی کردند. آقای لی که اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کنند، تا کنون پنج بار نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده‌اند و از طرف پارلمان اروپا نیز نامزد دریافت جایزه آزادی اندیشه ساخاروف بوده‌اند. همچنین، ایشان از سوی «خانۀ آزادی» جایزۀ بین‌المللی آزادی مذهب را دریافت کرده‌اند.
فالون گونگ در سال‌های دهۀ ۱۹۹۰ به طور گسترده‌ای در سراسر چین محبوب بود و دولت وقت چین نیز آن را بسیار مورد تمجید و تشویق قرار داد. همزمان با محبوبیت روزافزون فالون گونگ و با توجه به تأکید فالون گونگ بر رعایت اخلاق و فرهنگ سنتی در زندگی، در سال ۱۹۹۹ چند رهبر عالیرتبۀ حزب کمونیست چین کارزار خشونت‌آمیزی را علیه این روش به راه انداختند. زیرا رژیم الحادی کمونیستی چین که با ترس و اعمال کنترل شدید اداره می‌شود اصول والای این روش را تهدیدی برای خود در نظر گرفت.

بسیاری از مقامات داخل سیستم حکومت چین نیز اظهار داشتند که جیانگ زمین، رهبر ارشد چین در آن زمان، شخصاً از محبوبیت فالون گونگ ناراحت بود. زیرا می‌ترسید این روش توجه مردم را به خود معطوف کند و تلاش‌های وی برای جلب توجه مردم به ساختن میراث ماندگاری از خودش را خنثی کند.

دولت‌های سراسر جهان و گروه‌های حقوق بشری از جمله عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر از حزب کمونیست چین خواسته‌اند تا آزار و شکنجه فالون گونگ را متوقف کند. آنها این آزار و اذیت را محکوم کرده‌اند و آن را عملی غیرقانونی می‌دانند که یک رژیم بیمار از آن برای حمله به ایمان و باور افرادی صلح‌جو استفاده کرده است.
«فالون دافا» همان «فالون گونگ» است. «فالون دافا» نام رسمی این روش است، در حالی که «فالون گونگ» واژۀ عامیانه‌تری است که در چین رایج بوده است.

ترجمۀ لغوی فالون دافا به زبان فارسی «چرخ قانون قانون بزرگ» است.